Stabilizační činidlo Fito-Stop

Stabilizační činidlo k odstranění zbytků pesticidů z moštů a vín (technologie miniTubes ™).

Skladem

408 Kč (s DPH)

408 Kč (bez DPH)

Sazba DPH: 0% *

* dle nařízení EU se sazba DPH může změnit na základě doručovací adresy (země dodání)

Hmotnost
Množství

ZBYTKY PESTICIDŮ V MOŠTU A VÍNĚ

V posledních letech došlo k obecnému snížení reziduí pesticidů ve vínech než v minulosti. Spotřebitelé jsou nyní náročnější na zdraví a udržitelnost produktů a v důsledku toho řetězce hromadné distribuce zavedly úroveň reziduí pesticidů výrazně pod úroveň stanovenou zákonem. S ohledem na pozornost věnovanou tomuto tématu byl ve spolupráci s Nadací E. Mach uspořádán výzkumný projekt s cílem nalézt způsoby, jak odstranit zbytky pesticidů z moštů a vín. Z tohoto výzkumu byl vytvořen FITO-STOP, jedná se o produkt založený na adsorpčním působení buněčných stěn, který byl vybrán pro tento účel, spolu s enologickým uhlíkem. Fito-Stop působí na různé pesticidy; buněčné stěny v tomto produktu, kromě jejich absorpčního účinku, také usnadňují fermentační metabolismus vybraných kvasinek.

OŠETŘENÍ VÍNA

Fito-Stop, pokud se používá v moštu během alkoholové kvašení, významně snižuje hladiny různých účinných látek často používaných v konvenčních viničních postupech. Minimální účinná dávka je nízká, a proto může být použita na moštech z červeného vína, aniž by došlo ke ztrátě barvy. Z kvalitativního hlediska kvasinky dokážou vyjádřit lepší fermentační kinetiku a následně nižší produkci těkavé kyselosti a větší syntézu aroma.

OŠETŘENÍ MOŠTU

Absorpční účinek Fito-Stop je zvláště účinný během druhé fermentace u šumivých vín, pokud je to potřeba; protože doba kontaktu a suspenze v ošetřeném objemu je snadno zaručena. U nešumivých vín k dosažení uspokojivých výsledků je důležité zajistit pomalé a stálé přečerpávání, aby se usnadnil kontakt přípravku Fito-Stop s účinnými látkami.

NÁVOD K POUŽITÍ

Fito-Stop rozpusťte v malém množství moštu nebo vína, dobře promíchejte a přidejte do objemu, který má být ošetřen. Do moštu: přidat na začátku kvašení. U moštů s vysokým potenciálem alkoholu se ujistěte, že máte dostatečný přívod dusíku (> 150 mg / l YAN). U vín zajistěte alespoň 48 hodin kontaktního času za pomalého a stálého míchání.

DÁVKOVÁNÍ

Během kvašení nebo během druhého kvašení šumivých vín: 2-5 g / hL, na začátku kvašení. U vín nebo zahuštěných moštů: 20 - 100 g / hL podle množství účinné látky, které je třeba odstranit, dostupné doby kontaktu a možnosti udržovat konstantní pomalé míchání.

BALENÍ

1 kg a 10 kg pytle

Detaily produktu

FS003

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.