Vinné kvasinky Lalvin 71B YSEO®

Největší producent aromatických esterů (isoamylacetát) na světě. Pro mladé bílé a červené víno a pro vína nová. Vhodné a často využívané také pro cidery. Jedná se o vyšší třídu kvasinek.

Skladem

688 Kč (s DPH)

688 Kč (bez DPH)

Sazba DPH: 0% *

* dle nařízení EU se sazba DPH může změnit na základě doručovací adresy (země dodání)

Hmotnost
Množství

Ušlechtilý kmen vypěstovaný v Narbonne nalezl široké uplatnění rovněž v italském vinařství. Jde o jedinečný výrobek mezi aromatizujícími kvasinkami: 71B je totiž v průběhu kvašení schopen sám a přímo vyvinout řadu aromatických prchavých látek, zejména amylové estery (octan izoamylnatý), které dávají vínu výrazné a příjemné ovocné aroma.

Z uvedeného důvodu je 71B doporučován pro primární kvašení mladých, rychlokvasných vín, jakož i všech vín, jež postrádají vlastní aromatické látky, a nemají tudíž osobitou chuť. Zajišťuje dobrou úroveň alkoholu (14 stupňů).

Důležitá je skutečnost, že má velmi vysoké množství aktivních buněk na gram (více než 30 miliard), a je tedy v tomto smyslu jedním z nejlepších výrobků na trhu.

Kvasinky jsou vhodné pro následující odrůdy

muškát, tramín, muller thurgau.

Dávkování a způsob použití

10 -30g/hl, množství 500g rozpustit v 5l vody (35 - 40°C), nemíchat a nechat stát 20 min., poté promíchat a nechat stát dalších 5 -10 min. Poté přidat do celého množství, moštu nebo vína, určeného ke kvašení. Tato příprava nesmí trvat déle než 30 min a rozdíl v teplotách nesmí přesahovat 10 °C.

Detaily produktu

DC0090M

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook

smartuser

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.